poniedziałek, 14 października 2013

The Dumplings

Dziś totalnie niekosmetyczny post. 
Postanowiłam podzielić się z Wami muzycznym odkryciem ostatniego miesiąca. 

The Dumplings
Justyna i Kuba, mają 16 i 17 lat. Pochodzą z Zabrza. Jako zespół The Dumplings grają od roku. O ich istnieniu pewnie do dziś nie miałabym zielonego pojęcia, gdyby nie to, że Łukasz zaprosił ich do swojej kawalerki i dał szansę poznać szerszej publiczności.
Tworzą muzykę, której nie da się zaszufladkować. Łączą klasykę z nowoczesnymi, elektronicznymi brzmieniami. Inspiracje czerpią skąd się tylko da. Począwszy od ludzi, historii z nimi związanymi, po równe zjawiska i doświadczenia. Otwarcie mówią o inspiracji AlunaGeorge, Wild Belle czy twórczością Yanna Tiersena
Ona zafascynowana kozami, on buntownik. Oboje niezwykle kreatywni. 


Ich muzyka dużo mówi o tym jacy są. Wystarczy wsłuchać się w teksty. Wszystko co stworzyli i jest dostępne w sieci, powstało w domu. Bez profesjonalnego sprzętu, studia.
Bardzo się cieszę, że mamy w Polsce młodych, kreatywnych i bardzo uzdolnionych muzyków, którzy wiedzą, czego chcą i realizują to. Zaraz po Dawidzie Podsiadło, Fismollu i Meli Koleluk na moją listę ulubionych polskich artystów trafiają również oni. The Dumplings. Warto śledzić ich poczynania, bo na pewno zrobią zamieszanie na polskiej scenie muzycznej.


Dzięki Łukaszowi wystąpili na Warsaw Fashion Weekend Bilioneurobab
Na żywo brzmią idealnie. Chętnie kupię ich płytę. Bardzo się cieszę, że w końcu dają o sobie znać muzycy, nawet jeśli są niepełnoletni, którzy zasługują na uwagę. Po długotrwającej pustce i mojej niechęci do kupowania płyt, w końcu coś się zadziało. 
Polecam zapoznać się z ich twórczością. Warto. Są niesamowici. :-)


P. ciągle mi powtarza, że słucha "Pierogów" ;-)

YouTube: PLAY
Soundcloud: PLAY
Facebook: LIKE
Instagram: FOLLOW

Ściskam, A. :-D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...